Sık Sorulan Sorular

Lütfen bize bir mesaj göndermeden önce SSS bölümümüzü okuyun.

Nasıl Kullanılır?

– Ürünü kullanmadan önce mutlaka çalkalayın.
– Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa uygulanmalıdır.
– Saçın kısaltılmasında fayda vardır. Uygulama daha kolay ve etkili olacaktır.
– Ürünü saç derisine ulaştırmanız gerekiyor. Saç derisi ıslanacak şekilde damlalıkla istenen bölgeye uygulayın.
– Uyguladığınız bölgeye sadece 2 parmağınızla 1dk kadar masaj yapın, deri tarafından emilmesini sağlayın.
– Kullanırken bölgelere ayırıp, her bölgeye ayrı ayrı uygulayınız.
– Uyguladıktan sonra 2 saat kadar uyguladığınız bölgeyi yıkamayın. 2 saat geçtikten sonra yıkayabilirsiniz. Ancak saçı hergün yıkamanızı tavsiye etmiyoruz. 2-3 günde 1 defa yıkamanız daha doğru ve sağlıklı olur.
– Saç istenilen seviyeye geldikten sonra solüsyon kademeli olarak bırakılmalıdır. Danışıp bilgi almadan kullanmayı bırakmayınız.
– Kullanmadan önce özel tarak aletini uygulama bölgesinde gezdirin. Bu aleti kullanmanız etkisini ve gördüğünüz faydayı 2 katına çıkarır. Aleti kullanmıyorsanız masaj yapın veya tarayın.

Ne kadar sürede etkili sonuç alınabilir ve etki ihtimali nedir?

Saç durumuna göre değişmekle beraber 3 ay sonunda saçınızdaki olumlu sonucu net bir şekilde fark edebilirsiniz. Ortalama 6-8 ayda ise tamamen çıkmaktadır. Saç durumunuz, kan değerleriniz ve düzenli kullanmanız süre açısından önemli faktörlerdir. Şu ana kadar solüsyonu %99’un üzerinde başarı sağlamıştır. Bu oranlar teorik olarak araştırıldığı gibi ürünü kullanan yüzlerce müşterimiz tarafından sağlanan geri dönüşler ile belirlenmiştir.

Solüsyonu kullanırken saç dökülmem arttı bu normal midir?

Evet normaldir. Kullanılan ilk 1 ayda bu durum olabilir. saçta telogen faz denilen yani saç telinin son 6 haftalık ömrüne girdiği dönem süresini kısaltır. Bu yüzden ömrü bitmiş saç teli dökülür, fazla dökülmüş zannedilir ancak bu saç kaybı olarak görülmemelidir. 2. ay artık dökülmemeye başlar çünkü yeni saç telleri çıkmıştır. Yani işi bitmiş ve zaten 6 hafta içinde dökülecek saç telinin atılmasını hızlandırıyor. Bu sebepten ilk ay saç dökülmeniz normalden biraz fazla olabilir.

5-10 günlük ara verdiğimde etkisi azalır mı?

Ara verip tekrar kullanmaya başladığınızda etkisi azalmaz ancak sizi ara verdiğiniz gün sayısı kadar geriye götürebilir. Yani 60 gün kullandıysanız ve 10gün ara verdiyseniz 45-50 gün kullanmışsınız gibi düşünebilirsiniz. Tedavi Bitmeden ara vermeniz kıl kökünün zayıf kalmasına sebep olabilir. Tedavi bitinceye kadar ara vermemenizi tavsiye ederiz.

Saçım tamamen çıktıktan sonra tekrar dökülür mü?

Tedavini bittikten sonra kullanmayı kademeli olarak bırakmanız gerekmektedir. Önce günde 1 defa kullanmaya sonra 2 günde bir kullanmaya …. şeklinde Azaltarak bırakılmalıdır. Saç ekimi dahil tüm olaylarda saç dökülmesi ihtimali her zaman vardır. Bu durum hayatın her alanında vardır. Örnek verecek olursak; Eğer tansiyon veya diyabet hastası iseniz kalp krizi geçirme ihtimaliniz daha yüksektir. Eğer 1 defa kilo aldıysanız daha sonraları kilo alma ihtimali daha yüksektir. Eğer arabanız 1 defa bozulursa o arabanın 2. defa bozulma ihtimali daha yüksektir. Örnekler bunun gibi sayısız arttırılabilir. Aynı şekilde eğer saçınız 1 defa dökülmüşse daha sonra tekrar dökülmesi ihtimal dahilindedir. Hiçbir kişi veya kurum aksini iddia edemez. – kullandıktan sonra bu ihtimal Yüzde 15-20 dolaylarındadır ve bu ihtimal saç ektirmeye oranla daha iyi bir durumdur. Eğer saç bakımınıza özen gösterir zararlı kimyasallardan ve aşırı stresten uzak durursanız saç dökülmeniz olmayacaktır.

Saçlarım çıktı , şimdi ne yapmalıyım ?

Saçlarınız genel itibariyle 6-7 ay içerisinde istediğiniz duruma gelmektedir. Biz genel olarak kalıcı olması açısından ve tedavinin eksiksiz tamamlanabilmesi için en az 10 ay kullanılmasını tavsiye ediyoruz.

Bitkiselmidir, yan etkisi var mıdır?

Hayır tamamen bitkisel değildir kısmen bitkisel maddeler var. Ancak insan vücuduna zararlı bir madde de içermemektedir. Şahsımızda kullanıp sonuç aldığımız ürünlerdir. İçeriğindeki tüm maddelerin uluslararası kaynaklar dahil tüm araştırması yapılmıştır. Sadece çok düşük ihtimaller dahilinde sürülen yerde kızarıklık yapabilir, bu durum çok nadir görülür, bu durumda kullanmayı bırakınca sorun ortadan kalkacaktır. (cilt yapısı çok hassas olan kişilerde)

Ürünü Nerede Saklamalıyım?

Ürünler elinize ulaştığında ışıktan muhafaza edecek şekilde saklayınız. Bir kutunun içinde saklamanız bunun için yeterli olacaktır. 4 ile 25 derece arası sıcaklıklarda ve Çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza edin. Buzdolabının yumurtalık kısmında ışık almayacak şekilde bir kutu içinde saklayabilirsiniz.

Bize Yazın